DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

- GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ

- W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA

- JEŚĆ KASZĘ, PIĆ MLEKO I NIE ODCHODZIĆ DALEKO

- ZOSTAĆ ZUCHAMI I PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI :-)

Takimi słowami przyrzeczenia wszystkie obecne w dniu 29.IX.2016 r. dzieci w Przedszkolu nr 1 „Bajka” w Myszkowie stały się prawdziwymi przedszkolakami.
Przynależność do społeczności przedszkolnej podkreślał ubiór dzieci- zgromadzone na holu maluchy miały na sobie koszulki z logo przedszkola.

Dzień przedszkolaka, który od kilku lat łączymy w naszym przedszkolu ze świętem pieczonego ziemniaka, stał się już przedszkolną tradycją. Jest to wspaniała okazja do integracji wszystkich grup i radosnej zabawy. Podczas tej uroczystości nie brak humoru i uśmiechu na twarzach dzieci. Przedszkolacy całą uroczystość rozpoczęły od odśpiewania „Hymnu przedszkolnego” i piosenki „ Jestem sobie przedszkolaczek”.

Przedstawiciele poszczególnych grup zostali „zaczarowanym ołówkiem" pasowani na przedszkolaka przez Panią Dyrektor.
Następnie po wspólnych zabawach przy muzyce dzieci wysłuchały interesującą bajkę „Bajka o ziemniaku”, dowiadując się skąd wziął się ziemniak i czemu zawdzięcza swoja popularność w naszym kraju. Poznały niektóre gwarowe nazwy ziemniaków: bulwa, pyra, kartofel, grula.
Odważniejsze dzieci zgłosiły się do rozwiązywania zagadek o ziemniakach, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Nawet najmłodsze przedszkolaki czyli 3 i 4 latki bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach sportowych takich jak pokonywanie toru przeszkód z ziemniakiem na łyżce.
Starszaki bawiły się też na placu przedszkolnym.
Po dość dużej dawce śmiechu dzieci z apetytem zjadły na obiad pieczone ziemniaki, a następnie wykonały kukiełkę grupową z ziemniaka, którą to mogli obejrzeć rodzice przychodząc po swoją pociechę.
Była to pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość integracyjna, ale na szczęście nie ostatnia.
Tych uroczystości w naszym kalendarzu imprez jest wiele.
Czy dzieci były radosne w tym dniu mogą się Państwo przekonać oglądając naszą galerię, serdecznie zapraszamy!

-Magdalena Masłoń-
Relacja 2016-09-30, 09:58 | autor: Elżbieta Sobolewska