Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

To właśnie pod takim hasłem odbyła się uroczystość przeprowadzona w naszym przedszkolu w dniu 8.IV. 2016 r.
Wprawdzie ten dzień przypada na 2.IV. i jest już obchodzony na świecie od 1967 r., to my obchodziliśmy go właśnie dzisiaj.
Uroczystość ta została połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Postać z bajki”.

Warto przypomnieć, że dzień 2.IV, to data szczególna, a mianowicie dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, ze napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Zorganizowanie takiej uroczystości w naszym przedszkolu zintegrowało wszystkie grupy przedszkolne, które zebrały się na sali gimnastycznej.
Po odśpiewaniu przez dzieci piosenki "Bajeczki, książeczki…” chętne przedszkolaki (reprezentanci grup) przystąpiły do quizu ze znajomości bajek i literatury dziecięcej.
Okazało się, że nasi najmłodsi nie mieli żadnych problemów z rozpoznawaniem bajek i ich bohaterów.

Wykazali się dużą wiedzą, a wpływ na to mają niewątpliwie codzienne spotkania z literaturą dziecięcą w każdej grupie wiekowej oraz wizyty w Przedszkolnej Bibliotece.

Nazwa przedszkola „Bajka” zobowiązuje, toteż wszystkie nauczycielki dbają o to, aby dzieci kilka razy w tygodniu miały okazję wysłuchania ulubionej bajki.

Całej uroczystości towarzyszył bardzo radosny i miły nastrój.

Posumowaniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne, jury miało poważny problem z wyłonieniem laureatów. Postanowiło przyznać same I miejsca Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczała Pani Dyrektor i organizatorki.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy również rodziców do codziennego czytania dzieciom książek, gdyż głośne czytanie uczy dzieci mowy, wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć, buduje i wzmacnia więź emocjonalną z rodzicem, zapewnia tez dziecku lepszy rozwój intelektualny, pomaga w wychowaniu, ułatwia późniejszą naukę w szkole, pobudza chęć samodzielnego czytania i zdobywania wiedzy.


-Magdalena Masłoń-
Relacja 2016-04-08, 18:20 | autor: Elżbieta Sobolewska
Przedszkolowo.pl logo