Gminny Konkurs Recytatorski "Piękna nasza Polska cała"

10 listopada 2015 w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się zorganizowany przez Przedszkole nr 1 "Bajka” w Myszkowie Gminny Konkurs Recytatorski "Piękna nasza Polska cała" pod Patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa.
Imprezę prowadziły nauczycielki: Joanna Cyba i Ewa Paryż.

Cele konkursu to: rozwijanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków, uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny, popularyzowanie poezji dla dzieci, rozwijanie talentów dzieci i promowanie ich w środowisku.

Recytację wierszy o tematyce patriotycznej trzynastu przedszkolaków podziwiali zaproszeni goście:
Zastępca Kierownika MZEASiP- Pani J.Kempa,
Dyrektor MDK – Pani A. Pindych ,
uczniowie klasy II a z wych. A. Bulską i rodzice.

Jury w składzie:
Pani E. Maciąg -Pichita - nauczyciel języka polskiego w LO,
Pani R. Lewandowska - kierownik artystyczny MDK,
Pani D. Kolczyk - przedstawiciel rodziców,
mieli trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale. Zasłużyli na uznanie, zostali nagrodzeni książeczkami, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

I miejsce zajęła Idalia Siwek z Przedszkola Nr4
II miejsce Julia Wal z Przedszkola Nr 1 "BAJKA",
III Oskar Kuban z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,
wyróżnienie Marianna Skabek z Przedszkola Nr 2.

Konkurs urozmaiciły występy starszaków z naszego przedszkola, Grupa "Wiewiórek" zaprezentowała się w piosence "Jestem Polakiem", "Jagódki" zatańczyły Krakowiaka, a grupa "Motylków" - taniec ludowy Koziorajkę.
W przerwie konkursu dzieci z widowni wzięły udział w Quizie na temat naszego kraju.
Impreza była bardzo udana, spełniła swoje cele, pokazała, że przedszkolaki wiele potrafią.

-Joanna Cyba-

Tam też można o nas przeczytać:
oraz
Relacja 2015-11-11, 18:24 | autor: Elżbieta Sobolewska