Mydło wszystko umyje ...

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. To idealna okazja, aby podkreślić, jak bardzo ta zwykła codzienna czynność jest ważna dla naszego zdrowia.
Akcja ma zachęcać wszystkich – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk.

Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 r. Niewielka inicjatywa przerodziła się w ogólnoświatową akcję angażującą obecnie ponad 200 milionów osób w 100 krajach świata.
Dzień ten jest obchodzony już po raz piąty.

W naszym przedszkolu akcja mycia rąk w tym roku szkolnym została przeprowadzona pod hasłem „Mydło wszystko umyje…”. Nie znaczy to jednak, że myliśmy ręce tylko tego jednego dnia.
Każdy przedszkolak duży i mały wie w jakich sytuacjach należy myć ręce i jak ważne jest to dla naszego zdrowia.

Od rana dzieci w swoich grupach brały udział w zajęciach poświęconych higienie osobistej a w szczególności częstemu i prawidłowemu myciu rąk.
O godzinie 11.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej na wspólnych obchodach, gdzie rozwiązywały zagadki, utrwalały zasady prawidłowego mycia rąk oraz wspólnie bawiły się przy słowach piosenki „Mydło lubi zabawę”.

Każda z grup w tym dniu wykonała plakat przypominający o konieczności częstego mycia rąk.

Zachęcamy rodziców do kontynuacji działań podejmowanych w przedszkolu. Uczmy dzieci prawidłowego mycia rąk.

W załączniku instruktaż pomocny w utrwalaniu prawidłowych nawyków :-)

-Alina Okularczyk-
Relacja 2015-10-15, 19:33 | autor: Elżbieta Sobolewska