Żegnaj przedszkole kochane, czyli uroczyste pożegnanie grupy " Jabłuszka"

To właśnie dzisiaj 17.VI.2015 r dzieci z grupy "Jabłuszka" rozpoczęły uroczystości związane z pożegnaniem przedszkola.

W tym roku szkolnym, aż 4 grupy uczestniczyć będą w takich imprezach, bowiem już od tego roku wszystkie dzieci 6- letnie objęte zostały obowiązkiem szkolnym. Do tej pory rodzice dzieci urodzonych w II połowie roku mieli szansę wybierać, czy dziecko zostaje w przedszkolu, czy czas posłać je do szkoły.

Uroczystość obfitowała w wiersze i piosenki tematycznie związane z końcem przedszkola i zbliżającą się nauką w szkole.
Dzieci niestety już po raz ostatni miały okazję zaprezentować się w grupowych strojach, które swoim wyglądem identyfikowały się z nazwą grupy.
Cała uroczystość rozpoczęła się doniosłym polonezem, który wprawił wszystkich uczestników spotkania w prawdziwie dostojny i niecodzienny nastrój.

Dzieci w wierszach i piosenkach z należyta powagą i dumą podkreślały, że wszystko zaczyna się od przedszkola, i ze bardzo szkoda, ze nadszedł czas pożegnania. "Hej przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja"- tak wybrzmiewały słowa niektórych piosenek, podczas ich śpiewania widać było autentyczne łzy wzruszenia na przejętych twarzyczkach dzieci. Nie ma się co dziwić, ponieważ większość tegorocznych absolwentów z grupy " Jabłuszka " uczęszczało do naszego przedszkola 4 lata.
Dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola, za troskliwą opiekę przez te wszystkie lata.
Całej uroczystości przyglądała się Pani dyrektor, która wszystkim dzieciom złożyła życzenia na dalszą drogę życia oraz obdarowała każdego przedszkolaka pamiątkowym tablem, pluszową maskotką i słodkim upominkiem.
Smutek na twarzach dzieci przerwały dopiero ulubione tańce w ich wykonaniu.

Wychowawcy grup złożyli wszystkim rodzicom serdeczne podziękowania za wieloletnią współprace i zaangażowanie na rzecz przedszkola oraz życzyli swoim wychowankom samych sukcesowi w szkole.

-Magdalena Masłoń-

Relacja 2015-06-17, 22:10 | autor: Elżbieta Sobolewska