Komunikaty

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "Alfabet" lub "Słownik obrazkowo-literowy"

Konkurs Plastyczny pt. „Alfabet” lub „Słownik obrazkowo-literowy” adresowany do dzieci 5-6 letnich i ich Rodziców z Przedszkola nr 1 w Myszkowie był zorganizowany w ramach Europejskiego Projektu eTwinning „Czas do szkoły!”

Cel konkursu:
- poznanie oraz utrwalenie liter, przygotowanie do nauki czytania i pisania
- rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia,
- rozwijanie spostrzegania wzrokowego i słuchu fonematycznego - rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- współpraca z rodzicami.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wspólnie z dzieckiem „Alfabetu” lub „Słownika obrazkowo-literowego”.
Zadanie było trudne i pracochłonne ale nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Wspólnie z rodzicami wykonały kolorowe, ciekawe i bardzo przydatne pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystane w poszczególnych grupach do nauki pisania i czytania.

W konkursie wzięły udział dzieci z grup starszych wraz z Rodzinami:

Oliwia Osip – grupa „Krasnoludki”
Kinga Kawecka - grupa „Jabłuszka”
Piotruś Kotwica – grupa „Jagódki”
Gabrysia Więckowska – grupa „Smerfy”

Biorąc pod uwagę zaangażowanie, wkład pracy oraz chęć współpracy z przedszkolem, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują I MIEJSCA

Na konkurs wpłynęły również dwie prace wykonane przez dzieci z grup młodszych wraz z Rodzicami: Julcię Gęsikowską z grupy „Motylki” i Kubusia Nowaka z grupy "Wiewiórki", którzy otrzymali NAGRODY SPECJALNE

Laureaci otrzymują dyplomy i upominki. GRATULUJEMY!

Serdecznie dziękujemy za udział w tym konkursie i zapraszamy do ostatniego już konkursu organizowanego w ramach Europejskiego Projektu eTwinning „Czas do szkoły!”.
Jest to konkurs czytelniczo - plastyczny pt. „Bajka, którą warto przeczytać”, który odbędzie się w kwietniu – regulamin wkrótce :-)

Koordynatorka konkursu i projektu
Elżbieta Sobolewska