BABCIA I DZIADEK TO SKARB CO ROZPROMIENIA ŚWIAT - grupa "Jabłuszka"

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo jest to przecież święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W naszym przedszkolu zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją wpisaną na stałe w kalendarz uroczystości przedszkolnych.

Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości. Dziadek i Babcia, to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z grupy " Jabłuszka" przygotowały bardzo bogaty program artystyczny składający się z wierszy, piosenek oraz tańców.
Uroku całej uroczystości dodawały specjalnie uszyte na ten dzień przez mamusię i babcię Czesię Danielka K stroje, w które ubrane były wszystkie dzieci. Naprawdę nasze kochane " Jabłuszka " prezentowały się w nich prześlicznie.

Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach na których czekał słodki poczęstunek, czyli domowe wypieki mamusi Mateusza i Amelki F, Gabrysia W, Nadii J i Michała G. Wszyscy z niecierpliwością czekali na występy swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie, zaś oczy i twarze Babć i Dziadków nie potrafiły ukryć wzruszenia i podziwu dla swoich najukochańszych wnucząt.

Zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Następnie dzieci wręczyły Dziadkom i Babciom własnoręcznie przygotowane laurki i kwiaty.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i Dziadków, a kto ma ochotę jeszcze raz przypomnieć sobie występ "Jabłuszek", może obejrzeć zamieszczone z uroczystości zdjęcia oraz film

-Magdalena Masłoń-

Relacja 2015-01-22, 17:50 | autor: Elżbieta Sobolewska