Rozstrzygnięcie Konkursu Matematyczno - Plastycznego "Liczmany"

Konkurs Matematyczno - Plastyczny pt.„Liczmany” adresowany do dzieci 5-6 letnich i ich Rodziców był zorganizowany w ramach Europejskiego Projektu eTwinning „Czas do szkoły!”

Cel konkursu:
• utrwalenie cyfr oraz symboli matematycznych,
• rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia,
• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
• wzmacnianie więzi rodzinnych,
• współpraca z rodzicami.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wspólnie z dzieckiem liczmanów, pomocy dydaktycznej, która pomaga w przyswojeniu liczb z przedziału od 0 do 9.
Zabawa liczmanami rozwija umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania oraz porównywania.

W konkursie wzięło udział 6 Przedszkolaków wraz ze swoimi Rodzinami

Wyniki:

I MIEJSCE – Piotruś Barski grupa „Smerfy”
II MIEJSCE – Kinga Kawecka z grupy „Jabłuszka” oraz Oliwia Osip i Zuzia Kidawa z grupy „Krasnoludki”
III MIEJSCE - Nadia Jędrzejczak z grupy „Jabłuszka” oraz Martynka Skorupa z grupy „Krasnoludki”

Gratulujemy!! Laureaci otrzymują dyplomy oraz upominki.
Dziękujemy za udział w konkursie :-)

Liczmany będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna w poszczególnych grupach do rozwijania umiejętności matematycznych dzieci.

Kolejny konkurs z cyklu „MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ” pod tytułem „Alfabet”lub "Słownik obrazkowo-literowy" odbędzie się w marcu 2015r

Komunikat 2014-12-09, 21:31 | autor: Elżbieta Sobolewska