Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 1

„Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością”

Antoine de Saint – Exupére

4 czerwca 2014r. nadszedł w naszym przedszkolu dzień, w którym niepodzielnie panowała tylko radość i zabawa - Dzień Dziecka.

Tego dnia dzieci przekraczając próg przedszkola, wiedziały, że spotka je wyjątkowo wiele miłych rzeczy i atrakcji.

Pierwszą atrakcją była bajeczka. Bardzo niezwykła, bo przygotowana przez nauczycielki.
W bohaterów „Czerwonego Kapturka” wcieliły się: Czerwony Kapturek - p. Ela, Wilk - p. Marta, Gajowy - p. Ewa, Mama - p. Asia, Babcia - p. Kasia oraz narrator - p. Magda.
Dzieci żywo i spontanicznie reagowały na to, co działo się na przedszkolnej scenie.
Nie były bierne,w pewnym momencie odważnie podjęły rozmowę z Wilkiem, podpowiadając mu co powinien zrobić.
Z małych buzi nie znikał uśmiech a w oczach było widać iskierki zadowolenia.
Zakończenie bajki dzieci przyjęły gromkim aplauzem na stojąco.
To wspaniałe uczucie zobaczyć „swoja panią” na scenie” i do tego w kostiumie ;-)

Chwile potem na przedszkolaków czekały kolejne atrakcje dnia.
Po emocjach związanych z teatrzykiem przyszedł czas na nieco bardziej aktywne świętowanie Dnia Dziecka w przedszkolu - wesołe harce na zamku dmuchanym.

Na dmuchanej poduszce przedszkolaki mogły wykonywać różnego rodzaju ewolucje. Bez lęku fikały koziołki w przód, w tył, bawiły się w berka i bez końca skakały, skakały, skakały...

Dzieci w radosnej atmosferze z dmuchanego zamku przeszły wprost do sali gimnastycznej na której czekał już na nie wodzirej w postaci kolorowego klauna, słynny D.J. Przemo. Przy dźwiękach znanych wszystkim przebojów wprowadził roześmianą gromadkę w uatrakcyjnioną zabawami i konkursami taneczną eskapadę.

Czymże jednak byłaby uroczystość bez słodkości? Nie zapomniano również i o tym.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie z okazji ich święta, zostały obdarowane drobnymi upominkami w postaci soczków, lizaków, słodkich batoników i cukierków.

Dodatkowo na pamiątkę tego niesamowitego, pełnego wrażeń dnia przedszkolaki otrzymały przypinki, na których widniał symbol każdej grupy.
I tak były przypinki z Misiami, Biedronkami, Smerfami, Jabłuszkami, Krasnoludkami, Motylkami i Wiewiórkami.

W Dniu Dziecka nasze przedszkole było wyjątkowo głośne, przepełnione śmiechem, zabawą i radością. Mamy nadzieję, że sąsiadujący z nami mieszkańcy nie mają nam za złe tego hałasu;-).
Trzeba nas zrozumieć :-)
Przedszkole to Dom Dzieci a takie święto mamy tylko raz do roku! :-)

-Katarzyna Janikowska-
-Marta Pink-