DZIEŃ ZIEMI- POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ-LIST DLA ZIEMI

W dniu 23.04.2014 obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnym spotkaniem . Każda z grup wzięła udział w quzie ekologicznym przeprowadzonym przez panią Kasie- przedszkolaki miały okazję zaprezentować w nim swoje wiadomości na temat ochrony przyrody. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie; przyrzekały na co dzień chronić rośliny i zwierzęta, oszczędzać wodę, nie śmiecić dbać o środowisko; zdobyły dyplomy ,, Przyjaciela przyrody’’ Głównym punktem spotkania był ,, pokaz mody ekologicznej’’. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały specjalnie na ten dzień, stroje wykonane z różnych materiałów : starych gazet, tektury, folii, butelek plastikowych i innych surowców wtórnych. Nasi milusińscy prezentowali się jak prawdziwe modelki i modele , pomysłowość i artystyczne wykonanie strojów oraz prezentacja dzieci, zostały nagrodzone gorącymi brawami.
Po wspólnej zabawie w przedszkolu wyruszyliśmy na uroczysty przemarsz ulicami osiedla . Przedszkolaki dumnie niosły transparenty , kolorowe kwiaty i balony; zachęcali mieszkańców naszego miasta do ekologicznego stylu życia.
Po powrocie do przedszkola starsze przedszkolaki wzięły udział w akcji Fundacji Ekologicznej ,, Arka’’ -rysowały „LISTY DLA ZIEMI”, które potem zabrały do domu aby wspólnie z rodzicami wymyślić trzy działania ekologiczne, które rodzina zrealizuje w najbliższym czasie. Po ustaleniu działań rodzina powinna wybrać strażnika , który będzie pilnował aby zapisane deklaracje zostały zrealizowane.
Trzymamy kciuki za realizację zapisanych postanowień ekologicznych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów ekologicznych a poprzez to uatrakcyjnienie obchodów Dnia Ziemi i podniesienie świadomości ekologicznej w naszej społeczności .
Alina Okularczyk
Relacja 2014-04-23, 22:37 | autor: Anna Gieszczyk