" Odkrywamy czystą Polskę”

„ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”
O tym, że nie należy zaśmiecać środowiska, wie każdy przedszkolak ponieważ od najmłodszych lat, wspólnie z rodzicami staramy się kształtować w dzieciach postawy proekologiczne. W tym celu corocznie przyłączamy się do akcji Sprzątania Świata. Tak było i w tym roku.

W minionym tygodniu dzieci z grup starszych wzięły udział w akcji, która przebiegała pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.
Była to jubileuszowa 20 edycja ogólnopolskiej kampanii Sprzątanie Świata.

Starszaki pełne zapału, zabezpieczone w rękawice ochronne oraz worki wyruszyły ze swoimi paniami aby posprzątać śmieci na okolicznych osiedlach. Można nas było zobaczyć na osiedlach w okolicy naszego przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały pozostawione na trawnikach i chodnikach śmieci.

Do przedszkola dzieci wróciły w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby o czystość naszego środowiska dbać na co dzień, a nie tylko podczas jednej akcji.

- Alina Okularczyk -
Relacja 2013-09-29, 20:56 | autor: Elżbieta Sobolewska