ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Światowy Dzień Mycia Rąk, to święto obchodzone corocznie 15.X.
Dla wielu z nas, to bardzo prozaiczna czynność, jednakże systematyczne i częste mycie rąk jest jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczania zachorowań na rożne choroby.

W dzisiejszych czasach, kiedy na całym świecie „szaleje” koronawirus, częste i dokładne mycie rąk odgrywa zasadnicze znaczenie w jego zwalczaniu i ograniczaniu jego rozprzestrzeniania, toteż tak ważne jest kształtowanie nawyku dokładnego i częstego mycia rąk już od najmłodszych lat.

W naszym przedszkolu w dzisiejszym dniu wszystkie grupy wiekowe przystąpiły do akcji mycia rąk. Oprócz przypomnienia znanego już dzieciom instruktażu prawidłowego mycia rąk, dzieci poprzez eksperymenty dowiedziały się, jaką drogą przechodzą na nas zarazki. Do tego celu użyte były farby, aby w sposób bardzo obrazowy przedstawić sposoby przedostawania się wirusów i bakterii z jednego człowieka na drugiego.
Wysłuchały również opowiadania „O brudnej i czystej ręce”, poznały rożne detergenty służące do mycia i dezynfekcji rąk. Z ochotą wykonały prace plastyczne i zaśpiewały piosenki tematycznie związane z dzisiejszymi obchodami.

Kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych, to w dzisiejszych czasach priorytet wszystkich placówek oświatowych. Mamy nadzieję, że wykształtowane prawidłowo nawyki w okresie przedszkolnym, będą w dalszym życiu odruchem powtarzanym przy każdej okazji.

Życzymy przy tej okazji wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom dużo zdrowia!!!

Magdalena Masłoń
Relacja 2020-10-15, 18:51 | autor: Elżbieta Sobolewska