Wycieczka „Krasnoludków”

Dnia 6.06.2019r. „Krasnoludki” wybrały się na wycieczkę do „Przystani Leśniów” i „Starego Młyna” w Żarkach.

Przed wycieczką została przeprowadzona rozmowa, podczas której przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się oraz zasady właściwego zachowania w autokarze i w miejscach publicznych.

Pierwszym etapem wycieczki były warsztaty robienia pizzy w „Przystani Leśniów”. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy ich zadaniem było samodzielne przygotowanie pysznej i pizzy.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Zajęcia kulinarne to świetna okazja do czerpania radości ze wspólnego przygotowywania i spożywania potraw. Ponadto rozwijają kreatywność, samodzielność czy sprawność manualną. To były bardzo pyszne warsztaty!

Drugim etapem wycieczki był „Stary Młyn”, w którym przenieśliśmy się w dawne czasy.
W młynie „Krasnoludki” zobaczyły m.in., jak dawniej przygotowywano mąkę do pieczenia chleba, jak niegdyś wyglądał handel zbożem i jak wyglądała praca szewca. Dzieci mogły również wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami.

Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale radosne wspomnienia pozostaną na długo.

Joanna Topolska i Anna Czyż
Relacja 2019-06-07, 19:01 | autor: Elżbieta Sobolewska