„Jabłuszka” i „Biedronki na wycieczce w Wiosce Indiańskiej w Kiełkowicach.

Środa 05. 06. 2019r. , to dzień pełen atrakcji dla przedszkolaków z grup „Jabłuszka” i „Biedronki”. W tym dniu dzieci wyruszyły na oczekiwaną wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Wszystkie dzieci z obu grup punktualnie zjawiły się w przedszkolu o godz. 7.30. Z apetytem, bez grymaszenia zjadły śniadanie, po czym z uśmiechem na twarzy ruszyły do autokaru.
Po godzinnej jeździe przybyły na miejsce, gdzie przywitała ich Indianka w oryginalnym stroju.
Po wysłuchaniu ciekawych opowiadań o życiu Indian dzieci wykonały własnoręcznie swoje pióropusze. W pióropuszach pokonywały „most zwodzony” , strzelały z łuku, pokonywały tor przeszkód. Każde dziecko w wigwamie otrzymywało swoje „indiańskie imię” oraz zostało wymalowane na znak przyjęcia w społeczność indiańską. „Biedronki” i „Jabłuszka” na pamiątkę pobytu w „Wiosce Indiańskiej” wykonały z przygotowanych materiałów swój amulet, który zawiesiły na szyi.
Poczęstunek przygotowany przez Indian (pieczone kiełbaski) znikały w okamgnieniu.
Zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola na pyszny obiad. Mamy nadzieję, że każde dziecko podzieli się swoimi wrażeniami z rodzicami i rodzeństwem.

mgr Magdalena Masłoń
Relacja 2019-06-07, 05:53 | autor: Marta Pink