eTwinning w "Krasnoludkach"

Dzieci z grupy „Krasnoludki” uczestniczą w Europejskim Projekcie eTwinning „Let’s Explore EUropę! Entdecke EUropa! Odkryjmy EUropę! Εξερευνήστε την Ευρώπη!”

strona projektu:

Tym razem odkrywamy Europę razem ze starszymi kolegami z różnych stron Polski oraz z zagranicy.
Uczestnicy projektu: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Szkoła Podstawowa im. ks. mjr F. Łuszczki w Lubeni (Polska), ART HIGHSCHOOL "IONEL PERLEA" (Rumunia), Szkoły Społeczne Towarzystwa Oświatowego "Edukacja" w Łodzi (Polska), 12 Γυμνάσιο Αχαρνών (Grecja), ZSG-Gimnazjum w Jazowsku (Polska), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni (Polska), Przedszkole Nr 1 w Myszkowie (Polska), Mateřská škola Na Přesypu (Czechy), Szkoła Podstawowa im.Józefa Kuli w Kobylej Górze (Polska), 19 MAYIS ORTAOKULU (Turcja), ZŠ s MŠ Vlkanová (Słowacja).

Celem projektu jest stworzenie wielojęzycznego europejskiego przewodnika dla dzieci, zawierającego zdjęcia i informacje na temat najpiękniejszych miejsc w państwach europejskich (zabytki, kultura, atrakcje dla dzieci, waluta, tradycyjna kuchnia i potrawy)

„Krasnoludki” - Oliwia, Jagoda oraz Natalia M. wraz ze swoimi Rodzinkami wykonały propozycje logo - Serdecznie dziękuję za współpracę :-)

Następne zadanie projektowe przedszkolaków to wykonanie obrazków zabytków europejskich miast korzystając ze zdjęć z internetu.

Nie było to łatwe zadanie, ale Radek, Hubert, Leon, Natalia M., Natalia K., Borys i Julia Z. poradzili sobie bardzo dobrze, natomiast Teresa, Wiktoria i Jagoda wykorzystały kolorowanki.

Dzieci wyszukały 10 krajów na mapie świata i poznały ich flagi – kolorowały je, dopasowywały podpisy, a chętne nawet samodzielnie rysowały flagi.

Wykorzystując stronę projektową starszaki dowiedziały się jakie obiady i desery popularne są w omawianych krajach i samodzielnie je narysowały.

Prace dzieci uzupełnione przepisami utworzyły super książkę kucharską, którą umieściliśmy w szatni. Zainteresowani rodzice mogli podziwiać zdolności swoich pociech oraz poznać nowe przepisy.

koordynatorka eT
Elżbieta Sobolewska