Wycieczka "Motylków" do Przybynowa

Dnia 16 maja 2019 grupa "Motylków" wybrała się do Agrogospodarstwa "Pod Skałką".
Gospodarze przywitali nas słodkim poczęstunkiem i herbatką.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od warsztatu edukacyjnego. Dzieci dowiedziały się, skąd się bierze mleko, jak obchodzić się z krową, same też mogły spróbować swoich sił w dojeniu krowy. Uczestniczyły w konkursie "Która grupa szybciej zrobi masło", a potem w degustacji samodzielnie wykonanego produktu. Było dużo śmiechu i emocji. Wielkim zaskoczeniem i niespodzianką była wata cukrowa. Ze słodkimi buziami wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej i chatę z XIX wieku.

Następnie udaliśmy się do Mini ZOO, gdzie oglądaliśmy i dokarmialiśmy zwierzęta. Ciuchcią "Jurajski Ekspres" odbyliśmy wesołą przejażdżkę po okolicy.

Mamy nadzieję, że "Motylki" przywiozły z wycieczki wiele miłych wrażeń i będą ją mile wspominać.

Joanna Cyba
Relacja 2019-05-19, 13:51 | autor: Elżbieta Sobolewska