„KTO TY JESTEŚ?" Projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za nami ostatnie spotkanie w ramach projektu patriotycznego „Kto Ty Jesteś?” na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początek przedszkolaki obejrzały animowaną historie powstania Polski. Dzięki niej poszerzyły swoją wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju.

Dalej dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce. Odpowiadały min na pytanie: jaka pozycję należy przyjąć podczas śpiewania hymnu, jakie zabytki, budowle zobaczyć można w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, jak wygląda Syrenka Warszawska?

W przerwie między pytaniami przedszkolaki mogły zaprezentować swoje wokalne zdolności i śpiewały piosenki „Co to jest niepodległość” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Na zakończenie wspólnie wyrecytowały wierszyk patriotyczny Wiesława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”

Katarzyna Janikowska
Marta Pink