ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE „JABŁUSZKA”

8.XI.2018 r. nasze najstarsze przedszkolaki z grupy „Jabłuszka” zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte. Za kilka dni będziemy obchodzić bardzo ważne święto, a mianowicie 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, toteż temat zajęcia: „Jesteśmy Polakami. Nasze symbole narodowe” ściśle związany był z tymi wydarzeniami.

Podczas zajęcia rodzice mogli podziwiać ogrom wiedzy, którą wykazały się dzieci. Oprócz znajomości symboli narodowych: hymnu, flagi, godła, dzieci wykazały się znajomością historii Polski.
Wiedziały dlaczego Polski nie było na mapie przez wiele lat, potrafiły wymienić sławnych na całym świecie Polaków: Jana Pawła II, Fryderyka Chopina, czy Adama Mickiewicza. Kultywowały polskość w tańcach ludowych takich jak: „Trojak”, „Cyganeczka Zosia”, czy „Poleczka na ludową nutkę”.
Śpiewając piosenkę „Polska” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Nasi rodacy”, „Dlaczego tak się musiało zdarzyć” obiecywały, że nigdy nie opuszczą swojej Ojczyzny, zawsze będą się o niej dobrze wyrażać i będą pielęgnować polskie tradycje.
Potrafiły też bezbłędnie zaśpiewać 4 zwrotki Hymnu, co jest nie lada wyzwaniem nawet dla dorosłych Polaków, a „Jabłuszka” zaśpiewały perfekcyjnie i bez żadnej pomyłki. Wspaniale również radziły sobie z analizą i syntezą słuchowo- wzrokową wyrazów. Potrafiły według wzoru ułożyć z rozsypanki wyrazowej krótkie zdania dotyczące Polski.
Podczas zabaw ruchowych z wykorzystaniem rytmicznych podkładów muzycznych zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie słuchowego rozpoznawania samogłosek i spółgłosek, wykazały się również znajomością swojego adresu. Nie sprawiało trudności dzieciom także układanie puzzli- Godła.
Bez większej pomocy potrafiły z plastycznych sznureczków ułożyć poznane do tej pory litery. Bardzo aktywnie rozwiązywały zagadki dotyczące Polski, udzielały odpowiedzi na zadawane pytania całym zdaniem.
Dużą radość sprawił dzieciom „poczęstunek patriotycznym cukierkiem z niespodzianką”. Były to cukierki owinięte w barwy narodowe, wewnątrz których znajdywały się obrazki przeznaczone do analizy i syntezy słuchowej.
Jednak taki cukierek nie wszystkim smakował jednakowo!

Wychowawca grupy Magdalena Masłoń bardzo serdecznie gratuluje wszystkim Rodzicom takich wspaniałych pociech!!!

Jednocześnie pragnę złożyć gorące podziękowania Rodzicom, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się, włożyli ogrom pracy, poświęcili swój czas w przygotowaniu uroczystości, która odbędzie się 14.XI.2018r. w MDK. :-)

Relacja 2018-11-08, 18:55 | autor: Elżbieta Sobolewska