„KTO TY JESTEŚ?" Projekt na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym założeniem projektu "Kto Ty Jesteś?" jest budzenie miłości do Ojczyzny. Projekt realizowany będzie w naszym przedszkolu od września do listopada 2018 r.

Realizacja treści wynikających z projektu zakłada wszechstronną aktywność dzieci, która ma na celu:
- poznanie wybranych elementów historii państwa polskiego i jego symboli narodowych.
- poznanie miejsc związanych z historią państwa.
- wdrażanie do właściwego zachowania się podczas uroczystości patriotycznych.
- uwrażliwienie na piękno swojego i innych regionów Polski.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu dotyczyło historii naszego państwa i jego symboli narodowych. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały "Legendę o Lechu Czechu i Rusie", słuchały "Mazurka Dąbrowskiego" oraz z pomocą biało-czerwonych plansz utworzyły "żywą flagę". Ponad to dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych i tak min. naśladowały chmurki, tęcze, orła, drzewa, strumyk...

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały do wykonania specjalne zadanie. Grupy łącząc swoje siły w pary wykonają wspólnie symbole naszego państwa, które ozdobią wkrótce hol naszego przedszkola.

Marta Pink
Katarzyna Janikowska