eTwinning w "Krasnoludkach "- udział w Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON

Jednym z projektów eTwinning realizowanych w grupie "Krasnoludki" jest projekt polsko-polski "NASI BOHATEROWIE".
Projekt rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym i biorą w nim udział tylko polskie placówki.

Cele:
- rozwijanie u dzieci zainteresowania historią,
- kształcenie postawy patriotycznej,
- wzmacnianie poczucia przynależności do małej i dużej OJCZYZNY,
- wzbudzanie u dzieci szacunku do historii, polskiego narodu oraz ludzi walczących za naszą wolność,
- uhonorowanie Powstańców Warszawskich,
- wzbogacenie wiedzy o Polsce,
- uczczenie obchodów 100 lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Krasnoludki" w ramach projektu wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii "BohaterON -włącz historię", której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Kartki dla Powstańców przedszkolaki wykonały samodzielnie, wspólnie z Rodzicami oraz pobraliśmy na poczcie. Na odwrocie napisaliśmy kilka miłych słów oraz podziękowania dla Powstańców.

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do okienka pocztowego, aby wysłać przygotowane kartki. Dzieci samodzielnie kupiły znaczki pocztowe, nakleiły na koperty i wrzuciły do skrzynki pocztowej.
W drodze do okienka pocztowego oraz podczas spaceru wokół przedszkola "Krasnoludki" przestrzegały przepisów ruchu drogowego, o których była mowa w tym tygodniu.

Pięknie dziękujemy Rodzinkom Natalki M., Oliwii M. i Terenii B. za wykonanie kartek i współpracę z przedszkolem.

Relacja 2018-09-22, 20:42 | autor: Elżbieta Sobolewska