Konkurs matematyczny "Wesołe cyferki"

07.06.2018r. odbył się w Przedszkolu nr 1 "BAJKA" miedzyprzedszkolny konkurs matematyczny "Wesołe cyferki".

Startujące w nim dzieci musiały min. rozróżnić figury, pokolorować pajaca według kodu, obliczyć wynik na dodawanie i odejmowanie, narysować prosty obrazek ze słuchu, odnaleźć różnice w dwóch obrazkach, ułożyć klocki metoda sudoku.

Nasze przedszkole reprezentowali matematyczni geniusze z gr. Żabki - Filip i Gabryś.

Najtrudniejszym zadaniem z jakim musiały się dzieci zmierzyć tego dnia, okazało się to, zadane przez pana burmistrza Włodzimierza Żaka, który sprawił wszystkim uczestnikom konkursu niespodziankę i odwiedził dziś nasze przedszkole. Może letnia pogoda i zagadka o lodach sprawiły, że i z tym działaniem, mimo mnożenia, dzieci sobie również świetnie poradziły.

O tym jak dobrze przedszkolaki przygotowane były nie tylko do konkursu, ale i do rozpoczęcia nauki w szkole świadcza wyniki konkursu.

Wszyscy zostali laureatami I, II i III miejsca.

Gratulujemy

Katarzyna Janikowska