„Żabki” i „Jagódki” w Indiańskiej Wiosce

W dniu 05.06.2018 dzieci z grup „Żabki” i „Jagódki” wybrały się na wspólną wycieczkę do Kiełkowic. Kiełkowice to mała miejscowość w gminie Ogrodzieniec a w niej znajduje się Indiańska Wioska.
Tam dzisiaj starszaki poznawały życie i zwyczaje Indian.
Po przyjeździe do Indiańskiej Wioski zostaliśmy powitani przez wodza Indian. Poznaliśmy indiańskie powitanie i obejrzeliśmy krótką prezentację oraz stroje Indian.
Następnie dzieci wykonały dla siebie kolorowe opaski z kolorowego papieru, aby choć trochę upodobnić się do Indian.
W własnoręcznie wykonanych opaskach odwiedziliśmy indiański namiot „Tipi”, w którym każdemu dziecku zostało nadane indiańskie imię.
Potem zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy. Przedszkolaki uczyły się strzelać z łuku, biegały trójkami na nartach Szoszonów, przeciągały linę, brały udział w wyścigach jaszczurek.
Po wyczerpujących konkurencjach przyszedł czas na krótką przerwę i zjedzenie kanapek, które panie kucharki przygotowały nam w przedszkolu.
Krótki wypoczynek i dzieci były już gotowe do pokonywania indiańskiego toru przeszkód. Tym razem samodzielnie przechodziły przez: Most Apaczów, równoważnię Czejenów i belkę Komanczów.
Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Pogoda nam dopisała. Bardzo zmęczeni ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola gdzie wszystkie dzieci z apetytem zjadły obiad.

Alina Okularczyk, Janikowska Katarzyna, Ewa Paryż , Anna Czyż
Relacja 2018-06-05, 21:28 | autor: Katarzyna Janikowska