Rodzinne spotkanie czyli …jak „Żabki” z rodzicami na trawie harcowały

Mama, tata, siostra, brat
I ja, to mój cały świat
dużo słońca, czasem wiatr
to wesoły jest mój świat

W dniu 25.05.2018roku dzieci z grupy „Żabki” zaprosiły swoich kochanych rodziców na „Sportowy Dzień Mamy i Taty”.
Dzień rozpoczął się wspaniałą, słoneczną pogodą. W grupie od samego rana trwało wielkie poruszenie, ponieważ trwały przygotowania do przyjęcia rodziców.
Gdy nadeszła godzina 13.00 wszyscy zgromadziliśmy się na przedszkolnym placu zabaw. Rodzinne święto rozpoczęliśmy od uroczystego powitania gości i przedstawienia krótkiego programu artystycznego i wręczenia upominków.
I tu pojawiła się pierwsza nieprzewidziana niespodzianka: rzęsisty deszczyk pokropił na wszystkie zebrane „ŻABKI”. Wiadomo jednak, że deszcz dla „Żabek” nie jest straszny więc rozpoczęła się wspaniała zabawa. Wiosenny wiaterek rozpędził deszczowe chmury a słońce towarzyszyło nam już do końca spotkania.
Następne niespodzianki w postaci zabawnych konkurencji były już dokładnie przemyślane.
Na początek rozgrzewka a potem kolejne konkurencje: nalewanie chochlą wody do butelek, przeciąganie liny, szukanie domków, taniec z balonami, przejście przez pajęczynkę, językowe łamańce itp, Nagrodą za udział w zabawach było zdobycie złotych i srebrnych PIEGÓW SZCZĘŚCIA.
Ostatnią konkurencją była zabawa w kręgu z piłką i zaczarowanym workiem, który krył w sobie kolejne niespodzianki.
Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały mamusiom i tatusiom 100 lat a potem wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. Buzie dzieci i rodziców błyszczały od piegów szczęścia co oznaczało, że wszyscy aktywnie uczestniczyli we wspólnych zabawach za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Mamy nadzieję, że spędzone na wspólnej zabawie chwile na długo zostaną w pamięci dzieci i rodziców.

Alina Okularczyk, Katarzyna Janikowska

Relacja 2018-05-27, 14:38 | autor: Katarzyna Janikowska