Wycieczka " Motylków"

Dnia 9 maja najmłodsza gr. "Motylków" pojechała na pierwszą, autokarową wycieczkę do Żarek. Najpierw udaliśmy się do Pracowni Zabawek, w której dzieci samodzielnie sklejały, a potem malowały drewniane koniki na kółkach. Mieliśmy też okazję oglądać inne zabawki wykonane z drewna, siana czy wikliny. Następnie odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy Hokus Pokuss. Po krótkiej zabawie na podwórku i umyciu rąk, wzięliśmy udział w warsztatach produkcji słodyczy. Najpierw cierpliwie obserwowaliśmy pokaz -kolejne etapy powstawania lizaków(czyli słodkie czary mary), a potem przystąpiliśmy do samodzielnego skręcania kolorowych ślimaczków, z których powstawały prawdziwe, słodkie lizaki. Zapakowane w folię również zabraliśmy ze sobą. Zadowoleni, pełni radosnych wrażeń i satysfakcji wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola, przywożąc ze sobą wykonane pamiątki. "Motylki" na pierwszej wycieczce wykazały się nie tylko twórczą pracą, ale również wzorowym zachowaniem.
Relacja 2018-05-11, 08:23 | autor: Marta Pink