"Krasnoludki" poznają swoją miejscowość cz.5

Dnia 7 maja dzieci z grupy "Krasnoludki" wybrały się na wycieczkę, aby poznawać swoją miejscowość.
Jest to kolejna wycieczka zaplanowana w ramach realizacji Europejskiego Projektu eTwinning "Preschooler -Small Citizen”

Ponieważ w tym tygodniu realizujemy tematykę "Moja miejscowość, mój kraj", więc tym razem celem naszej wycieczki było poznanie ważnego w mieście budynku - Urzędu Miasta.
Przez całą drogę dzieci obserwowały flagi biało -czerwone, które powiewały na wietrze.

Najważniejsze sale Urzędu Miasta pomogła nam poznać Pani Jolanta Antosik, zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego,
Wielką frajdą dla „Krasnoludków” był pobyt w Sali Ślubów. Pani Jola opowiadała o swojej pracy, a chcąc ją przedszkolakom przybliżyć Julcia i Radek odegrali rolę nowożeńców, świadkami byli Oliwia i Kamil a reszta grupy wystąpiła jako goście.
Dzieci z przejęciem śledziły przebieg „przedszkolnego ślubu” a na koniec usłyszały Marsza Meldensona.
Dzieci miały również możliwość obejrzenia Sali Obrad. Potem odbyło się bardzo miłe spotkanie z Panią Iwoną Franelak, zastępcą Burmistrza. Pani Burmistrz opowiadała dzieciom o swojej pracy. „Krasnoludki” wiedzą też już, gdzie przyjmuje Gospodarz Miasta Myszkowa Burmistrz Włodzimierz Żak.
Przedszkolaki na pamiątkę wizyty w Urzędzie Miasta otrzymały gadżety z napisem Myszków.

Po wyjściu z Urzędu Miasta dzieci bezpiecznie przeszły do parku, gdzie znajduje się Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. Minutą ciszy oddały hołd poległym w walce o niepodległość.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Bura Podróży „DENAR TRAVEL”, w którym pracuje mama Wiktorka. „Krasnoludki” obejrzały wnętrze biura, a Pani Marta opowiedziała o swojej pracy i wręczyła dzieciom katalog i cukierki. Będziemy mogli go oglądać i poznawać inne kraje.

Mijając znane nam już budynki, spacerkiem dotarliśmy do przedszkola.
Kolejna wycieczka już wkrótce ….:-)

Pięknie dziękujemy Pani Jolancie Antosik i Pani Burmistrz Iwonie Franelak za bardzo miłe przyjęcie, umożliwienie poznania Urzędu Miasta oraz gadżety :-)
Dziękujemy Pani Marcie za przybliżenie nam swojej pracy i cukierki :-)
Dziękujemy Babci Oliwci za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do Urzędu Miasta :-)