"Krasnoludki" poznają swoją miejscowość cz. 4

Dnia 25 kwietnia odbyła się wycieczka z cyklu „Krasnoludki” poznają swoją miejscowość.
Jest to kolejna wycieczka zaplanowana w ramach realizacji Europejskiego Projektu eTwinning "Preschooler -Small Citizen”

Tym razem celem naszej wycieczki było poznanie budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

W drodze do Straży Pożarnej „Krasnoludki” rozpoznawały znane ulice, miejsca oraz przypomniały sobie zasady zachowania się na skrzyżowaniu.
Z daleka dostrzegły też symbole narodowe (flagę i godło) umieszczone na budynku Straży Pożarnej.

Przed budynkiem Policji spotkaliśmy policjantów, którzy przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych. „Krasnoludki” mogły obejrzeć radiowóz, a nawet w nim usiąść. Następnie wraz z policjantem przeszły na drugą stronę ulicy.

Serdecznie dziękujemy st. asp. Barbarze Poznańskiej, st. asp. Marcinowi Pędoła i st. sierż. Błażejowi Stemplowskiemu za miłe spotkanie.
Na pewno skorzystamy z zaproszenia i ponownie odwiedzimy Komendę Policji.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Biblioteki Publicznej, aby wymienić/wypożyczyć książki. Dzieci wybrały trzy bajeczki, które przeczytamy w sali. Kwiecień w naszym przedszkolu jest miesiącem książki ale "Krasnoludki" do końca roku będą współpracowały z Biblioteką Publiczną w Myszkowie.

Wkrótce kolejna wycieczka „Krasnoludków” :-)

wych. Elżbieta Sobolewska

Relacja 2018-04-27, 14:10 | autor: Elżbieta Sobolewska