"Krasnoludki" poznają swoją miejscowość cz.3

Wiosenna aura sprzyja spacerom, więc dzieci z grupy "Krasnoludki" wybrały się na zwiedzanie swojego miasta oraz podziwianie wiosennej przyrody.

To kolejna zaplanowana wycieczka w ramach Europejskiego Projektu eTwinning "Przedszkolak - Mały Obywatel".

Pierwszym przystankiem był DOM KULTURY. Wybraliśmy się tam, aby podziękować Paniom z Myszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za bardzo miłe ostatnie przyjęcie. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany bukiecik tulipanów, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Taka międzypokoleniowa współpraca jest doskonałym działaniem w ramach realizowanego projektu.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była POCZTA POLSKA. Ze względu na dużą liczbę klientów mogliśmy tylko obejrzeć budynek z zewnątrz. "Krasnoludki" wiedzą już, gdzie można wysłać list czy paczkę... Wiedzą też, że w sąsiedztwie poczty znajduje się Szkoła Podstawowa nr 3.

Pamiętając o bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię przedszkolaki dotarły do KOŚCIOŁA pw.św. Stanisława BM.

Strzelisty budynek Kościoła obserwowały od początku wyprawy.
"Krasnoludki" spacerowały po placu kościelnym i oglądały Kościół z każdej strony.

Podczas zwiedzania miasta, dzieci dowiedziały się jak nazywają się ulice oraz gdzie uczy się myszkowska młodzież.

W powrotnej drodze "Krasnoludki" odwiedziły miejsca pracy Mamusi Borysa i Mamusi Julci, czyli "Żabkę", gdzie zostały poczęstowane lizaczkami i sklep z artykułami dziecięcymi "Kamizum Qutlet". Tam dzieci dostały po spinnerze.

Pięknie dziękujemy za dobre serce i dostarczenie radości przedszkolakom :-)

wych. Elżbieta Sobolewska

Relacja 2018-04-11, 20:58 | autor: Elżbieta Sobolewska