"Krasnoludki" poznają swoją miejscowość cz.2

W ramach realizacji Europejskiego Projektu eTwinning "Preschooler - Small Citizen", w celu lepszego poznania swojej miejscowości, dzieci z grupy "Krasnoludki" kolejny raz wybrały się na wycieczkę.

Poprzednia wycieczka miała na celu poznanie bliskiego środowiska.

Dzisiejszy bardzo ciepły dzień sprzyjał spacerom, więc przedszkolaki zwiedzały inną, dalszą część naszego miasta.

Wycieczka ta miała nieco inny charakter, ponieważ razem z grupą "Krasnoludki" zwiedzała Myszków szmaciana laleczka Marysia, którą otrzymaliśmy od naszych kolegów z Czech.

Marysię dostaliśmy pocztą w czwartek i zostanie u nas do poniedziałku. Cały świąteczny okres Marysia spędziła bardzo atrakcyjnie z Oliwcią i Jej Rodzinką. Pięknie dziękujemy za opiekę :-)
„Krasnoludki” pamiętając o odpowiednim zachowaniu oraz bezpiecznym przejściu przez ulicę, dotarły do Miejskiego Domu Kultury, gdzie miały możliwość uczestniczenia w zajęciach florystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Bardzo miłe Panie pozwoliły dzieciom przyglądać się jak powstają wieńce laurowe i zaprosiły przedszkolaki do dalszej miedzypokoleniowej współpracy. Dzieci otrzymały książeczki i słodycze.

Marysia razem z „Krasnoludkami” zwiedziła również Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci.
Pani Ewelina założyła nam kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy bajkę „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Będziemy odwiedzać Bibliotekę i wypożyczać kolejne książki.

Podczas naszej wycieczki nie zapomnieliśmy także o obserwacji wiosennej przyrody. :-)

Marysia odwiedzi również Słowację, Słowenię, Turcję, Grecję i Hiszpanię.
Relacja z pobytu Marysi w Polsce będzie dostępna w przyszłym tygodniu na stronie projektu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO UATRAKCYJNIENIA NASZEJ DZISIEJSZEJ WYCIECZKI :-)

wych. Elżbieta Sobolewska

Relacja 2018-04-04, 18:05 | autor: Elżbieta Sobolewska