Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.
Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.
Chcąc przyspieszyć nadejście Wiosny w tygodniu poprzedzającym ten dzień, wszystkie grupy założyły kąciki przyrody. Dzieci siały,  sadziły  roślinki, pielęgnowały je i obserwowały ich wzrost.

W holu przedszkola dzieci z wszystkich grup uroczyście pożegnały zimę i przywitały wiosnę, śpiewając piękne piosenki, tańcząc i rozwiązując wiosenne zagadki. Pani Wiosna obiecała, że z nami zostanie, i tak też się stało. Tańczyła z nami, śpiewała i obdarowała wiosennymi słoikami z lizakami.

Przy bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych przedszkolni „detektywi” wraz z paniami wyruszą na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Mamy nadzieję, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima prędko do nas nie wróci.....

Joanna Topolska i Katarzyna Żurawska

Relacja 2018-03-21, 14:14 | autor: Elżbieta Sobolewska