DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w "Krasnoludkach"

Dnia 12 lutego 2018r dzieci z grupy "Krasnoludki" obchodziły DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Inicjatywa obchodów DBI w naszej grupie została oficjalnie zgłoszona na stronie DBI.pl - ZGŁOŚ INICJATYWĘ DBI i jesteśmy jedną z czterech myszkowskich placówek, które wzięły udział w obchodach.

"Krasnoludki" zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem.

Zaprosiliśmy na zajęcia informatyka - Tatę Tereni, który bardzo ciekawie opowiadał o internecie z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Ponadto, dzieci mogły wykazać się też zdolnościami plastycznymi rysując obrazki na tablecie.

Pięknie dziękujemy Panu Tomkowi za spotkanie, pogadankę i magnesy :-)

"Krasnoludki" wykonały także prace plastyczne, które wraz z zasadami bezpiecznego internetu wywiesiliśmy na gazetce na holu.

Podsumowaniem dzisiejszych obchodów DBI był quiz - dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego.

Również w ramach obchodów DBI Julia i Pola wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Komputer Przyjacielem Przedszkolaka".

"Krasnoludki" obchodziły DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 w ramach realizacji Europejskiego Projektu eTwinning "Preschooler - Small Citizen"

Zapraszam do obejrzenia filmu z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w "Krasnoludkach"

wych. Elżbieta Sobolewska

Relacja 2018-02-12, 23:28 | autor: Elżbieta Sobolewska