Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

"Krasnoludki" odkrywają tajemnice naukowe - spotkanie z Mamą Radka :-)

Dzieci z grupy „Krasnoludki” oprócz Europejskiego Projektu eTwinning „Preschooler -Small Citizen” https://twinspace.etwinning.net/45903/home

uczestniczą w kolejnym projekcie eT: „LET`S EXPERIENCE AND LEARN” https://twinspace.etwinning.net/44384

Idea projektu - Nauczyciele z różnych krajów dzielą się eksperymentami (5), które samodzielnie wykonują dzieci.

Obrazek Oliwii M. (propozycja naszego logo) wygrał w Międzynarodowym Internetowym Konkursie na logo i zdobi stronę projektu :-)

Doświadczenia chemiczne i inne eksperymenty, które można przeprowadzić w przedszkolu czy w domu zachęcą dziecko do odkrywania tajemnic naukowych już od najmłodszych lat.
Dzięki nim maluch pozna świat i czegoś nauczy się poprzez zabawę. Kilkulatki są bardzo ciekawe świata i nawet najprostsze zasady fizyki czy chemii mogą je zaskoczyć i zaciekawić
Eksperymenty dla dzieci w przedszkolu to także świetny pomysł na wspólną zabawę.

Chcąc poznać tajniki fizyki i chemii, a także w ramach współpracy zaprosiliśmy do przedszkola Mamusię Radzia W., która z wykształcenia jest chemikiem.

Pani Agnieszka pokazała dzieciom zestaw „MAŁEGO CHEMIKA” i przestrzegała, że podczas wykonywania wszelakich doświadczeń trzeba zachować szczególną ostrożność. Dzieci mogły dotknąć przyborów a także przymierzyć ochronne okulary.

Mamusia Radka wykonała trzy doświadczenia: „Lampa błyskowa starodawnego fotografa”, „Duch w butelce” oraz „Balonowe szaszłyki". Ostatni eksperyment niektóre dzieci próbowały robić same. Już wiemy jak przebić balon,( zrobić z niego kolorowy szaszłyk) żeby nie pękł.

https://padlet.com/elzbiet9/uqiqpi2ys3yz

https://padlet.com/elzbiet9/ommveeyxuc9p

„Krasnoludki” w skupieniu obserwowały, podziwiały efekty przedstawianych eksperymentów i nagradzały brawami wyczyny Pani Agnieszki.

W podzięce za spotkanie wręczyły laurkę.

Pięknie dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie i wykonywane doświadczenia ;-)


wych. Elżbieta Sobolewska
Relacja 2018-01-25, 19:53 | autor: Elżbieta Sobolewska
Przedszkolowo.pl logo