NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ROKU W GRUPIE „JABŁUSZKA” CZYLI ŚWIĘTO BACI I DZIADKA

miłość moją dam,
i chcę śpiewać tak,
jeszcze ze 100 lat”

To tylko fragment słów wypowiedzianych przez dzieci z grupy „Jabłuszka" podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w naszej grupie 25.I.2018r.

Dzieci bardzo lubią spotkania ze swoimi Babciami i Dziadkami, uważają, że jest to bardzo wspaniały dzień w przedszkolu.

Do tego spotkania przygotowywały się już od wielu tygodni, pragnąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne oraz aktorskie.

Specjalnie dla wspaniałych gości przedstawiły bajkę muzyczną pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, która ze strony Babć i Dziadków spotkała się z gorącym aplauzem i owacjami.
Wszyscy byli bardzo dumni ze swoich wnucząt, które odegrały rolę w bajce jak prawdziwi aktorzy.
Po bajce dzieci zaśpiewały piosenki o Babciach i Dziadkach oraz wyrecytowały wiersze. Podczas tej części uroczystości na twarzach zgromadzonych gości widać było ogromne wzruszenie, bo czego można się spodziewać jak małe dzieci wypowiadają, bądź wyśpiewują wzruszające słowa „Mam dwie Babcie ukochane, dały tatę, dały mamę, mam dwóch Dziadków, są wspaniali, tacy męscy doskonali…”, czy „ O,o,o, ja to wiem, że Ty dajesz mi najpiękniejsze w życiu dni……”

Po części wokalno- recytatorskiej wnuczęta dla swoich Babć i Dziadków zatańczyły tańce, z wykorzystaniem przyborów takich jak wstążki, chusteczki i hula- hop. Grały też na instrumentach perkusyjnych.

W wielki podziw babć i dziadków wprawiła umiejętność tańca z hula- hopem .
Babcie i Dziadkowie mogli choć na chwilę wspomnieniami wrócić do swoich młodych lat podczas oglądania tańców dzieci do piosenek „Jabłuszko pełne snów”, czy „Kalinka”

Po zaprezentowaniu 5 układów tanecznych dzieci odśpiewały gościom tradycyjne 100 lat, wręczyły wykonane przez siebie laurki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy i słodkiego poczęstunku.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości oraz wnucząt.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu uroczystości, zorganizowaniu słodkiego poczęstunku oraz za przygotowanie rekwizytów do bajki.

Wychowawca grupy: mgr Magdalena Masłoń
Relacja 2018-01-25, 16:29 | autor: Elżbieta Sobolewska