Święto Babci i Dziadziusia w grupie "Krasnoludki"

"Dziś słoneczko jasno świeci,
zima biała śpiewa
a w przedszkolu wszystkie dzieci składają życzenia.
Wszystkim Babciom,
wszystkim Dziadkom,
zdrowia, pomyślności,
uśmiechów na co dzień
i dużo radości"

Babcia – to słowo wszystkim dzieciom i dorosłym kojarzy się z ciepłem, dobrocią i miłością.
To ukochana Osoba, która potrafi nas zrozumieć. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet kiedy porządnie przeskrobiemy. To Ona wciska w małą rączkę, to co najsmaczniejsze...
Dziadek także daje nam swoją miłość. Uczy nas jak postępować w życiu. Cieszy się z naszych sukcesów i chętnie pomaga w razie potrzeby.
Ale … Dziadkowie są też po to, by rozpieszczać swoje wnuki :-)

Dnia 19.01.2018r dzieci 4,5 - letnie zaprosiły swoje kochane Babunie i Dziadziusiów do przedszkola na uroczystość z okazji Ich Święta :-)

"Krasnoludki" przygotowały dla swoich szczególnych Gości program artystyczny.
Były wzruszające wierszyki, piękne piosenki i tańce.
Wnuczęta chciały podziękować Babci i Dziadziusiowi za trud włożony w ich wychowanie oraz za wielkie i gorące serce :-)

Dziadkowie nie kryli dumy i radości oglądając występy swoich wnucząt, słuchając kierowanych pod Ich adresem ciepłych słów oraz najserdeczniejszych życzeń, płynących z głębi małych serduszek.
Gorąco więc oklaskiwali występy maluszków, nawet z łezką w oku.
Dzieci zaśpiewały Babci i Dziadziusiowi STO LAT, po czym wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Po części artystycznej przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadziusiów do swojej sali na poczęstunek. Był to czas, aby usiąść Babci czy Dziadziusiowi na kolana, wtulić się i po prostu pobyć chwilę ze sobą, częstując się pysznymi, domowymi wypiekami, które specjalnie na ten dzień przygotowały Mamusie: Borysa S,Huberta CH, Mai R, Oliwii M, Maksa K.
Wnuczęta cieszyły się z odwiedzin tak ważnych Gości. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę a nasi Goście kilka piosenek z dawnych lat.

Pięknie dziękujemy BABCIOM I DZIADZIUSIOM,
że zaszczycili nas swoją obecnością :-)
Życzymy Im dużo, dużo zdrówka i wszystkiego najlepszego!!!

E.Sobolewska, A.Warot-Pietroń

Relacja 2018-01-19, 17:29 | autor: Elżbieta Sobolewska