„Spotkanie z choinką” – zajęcie otwarte w grupie „Krasnoludki”

Dnia 13 grudnia 2017r. w grupie „Krasnoludki” odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców.Tematem przewodnim była choinka.

Krasnoludki” pięknie zaśpiewały piosenkę „Choinka przedszkolaków”. W skupieniu wysłuchały opowiadania „Legenda o choince” i udzielały odpowiedzi na zadane pytania. Brały udział w zabawie ruchowej „Choinka i dzieci” i aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach matematycznych.

Podczas zajęć została wykorzystana również metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss.
„Krasnoludki” na kilka minut zamieniły się w małe Elfiki i sprytnie przekazywały sobie woreczki, które na czas zabawy zostały przekształcone w prezenty. Zadanie to mieli okazję również wykonać Rodzice :-)
Zabawa taka wyzwala radość i zaangażowanie, a uczestnicy przyswajają zasady współdziałania, przestrzegania ustalonych reguł i ćwiczą koncentrację.

Gościem na zajęciach otwartych był ozobot, jeden z najmniejszych inteligentnych robotów, który porusza się samodzielnie. Trasa ozobota to oczywiście choinka..., którą przemierzył wg kodów umieszczonych za pomocą flamastrów. To już kolejne spotkanie z ozobotem w grupie „Krasnoludki”.

Następnie przyszedł czas na wspólne działania. Przy dźwiękach świątecznych piosenek dzieci wraz z Rodzicami tworzyli piękne ozdoby choinkowe. Każda inna i każda piękna, bo przede wszystkim wykonana ze swoim dzieckiem.

Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich Rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc.
Obserwując zaangażowanie Rodziców i radość dzieci ze wspólnego tworzenia ozdób choinkowych w pełni dało się odczuć zbliżający się czas radosnych Świąt.

Podczas zajęcia otwartego Rodzice mieli możliwość obserwacji swoich dzieci w niecodziennych sytuacjach, a także spędzenia czasu na wspólnych działaniach, które jeszcze bardziej zacieśniają więzi rodzinne. Dzieci natomiast świetnie radziły sobie pełniąc rolę gospodarzy.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie Rodzicom choineczek wykonanych przez dzieci oraz wspólny śpiew kolędy „Przybieżeli do Betlejem” i pamiątkowe zdjęcie.

„Krasnoludki” realizują Europejski Projekt eTwinning „Preschooler – Small Citizen”, w związku z tym kultywowanie tradycji, wzmacnianie więzów w rodzinie to istotne elementy projektu.

Pięknie dziękuję Rodzicom za udekorowanie choinki i wspólnie spędzony czas.
Zdrowych, spokojnych Świat! :-)

wych. Elżbieta Sobolewska
Relacja 2017-12-13, 22:18 | autor: Elżbieta Sobolewska