Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, białe, brązowe, puchate i milutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole w ostatni czwartek. Każdy przedszkolak przyszedł tego dnia ze swoim małym przyjacielem. Każdy inny, każdy wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersz o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, “Jadą, jadą misie”, “Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, prezentacje multimedialna, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce.

Jedną z atrakcji dnia było też obejrzenie bajki o przygodach Misia Uszatka pt. “Przepraszam”

Dzień Pluszowego Misia zapisał się w przedszkolu pod znakiem uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

-Katarzyna Janikowska-
Relacja 2017-11-23, 17:33 | autor: Elżbieta Sobolewska