KONKURS TANECZNY ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

14 listopada 2017 r. w MDK w Myszkowie odbył się Gminny Konkurs Taneczny ,,Piękna nasza Polska cała'' pod patronatem Burmistrza miasta Myszkowa, zorganizowany przez nasze przedszkole.
W konkursie tańca ludowego wzięły udział przedszkolaki z Myszkowa. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 7 zespołów w kategorii 6 - 5 latki. Dzieci wykonały polskie tańce ludowe: Krakowiak, Miotlarz, Koziorajka, Owczareczek, Taneczny Kogel - Mogel
Poza konkursem wystąpiła grupa ,,Żabek'',która rozpoczęła spotkanie ,,Polonezem''
Tańczące przedszkolaki zadziwiły widownię i jurorów swoimi umiejętnościami i talentem. Pokazały, że warto tradycje ludowe pielęgnować już od najmłodszych lat.
Konkursowe zmagania obserwowali: jury, goście zaproszeni z Urzędu Miasta, przedszkolacy oraz rodzice. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie a widowni za doping i brawa podczas występów.
Grupy taneczne otrzymały nagrody i dyplomy . Dzieci z grupy Jagódki zdobyły II miejsce.
Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy uczestnicy konkursu. Zarówno dzieci jak i nauczyciele włożyli ogrom pracy w przygotowanie występów.

Konkurs tańca ludowego okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń nauczycielom, a wszystkim widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych.

Rodzice bardzo chętnie pomagają w organizowaniu występów, przygotowują stroje, dekoracje i są dumni, gdy ich pociechy tańczą. Bardzo im za to dziękujemy.
Anna Czyż
Relacja 2017-11-15, 19:50 | autor: Anna Gieszczyk