DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 28.09.2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy dwa ważne święta, był to Dzień Przedszkolaka i Dzień Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie integracyjne wszystkich grup, poprowadzone przez nauczycielki- Agnieszkę Wiórek i Agatę Warot-Pietroń. Przedszkolaki z,,BAJECZKI'' odśpiewały hymn przedszkolny, uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach. Wspólnie zapoznaliśmy się z różnymi nazwami ziemniaków, poznaliśmy legendę o tym warzywie, a także uczestniczyliśmy w quizie przyrodniczym, w którym nagrodą były ziemniaczane medale. W tym dniu przywitaliśmy w naszej przedszkolnej społeczności trzylatki, które od września rozpoczęły przedszkolną edukację .,, Motylki''-zaprezentowały nam pierwszy występ, był to układ ruchowy do piosenki, ,,Wesoła zabawa". Pani Dyrektor pasowała wszystkie maluchy na przedszkolaków ,,bajeczkową kredką''a dzielne ,,Motylki'' otrzymały pamiątkowe medale. Następnie grupy starsze wraz z wychowawczyniami wzięły udział w drugiej części uroczystości; w pląsach i zabawach przy ognisku, na którym piekły się pieczonki. Zapach tej tradycyjnej potrawy czuć było nie tylko w przedszkolu, ale i w całej okolicy.
Z okazji Święta wszystkim Przedszkolakom życzymy wiele słonecznych, radosnych chwil, aby każdy dzień wypełniony był ciekawymi zabawami, a uśmiech zawsze zdobił wasze buzie.
Agnieszka Wiórek, Agata Warot-Pietroń
Relacja 2017-09-29, 18:07 | autor: Anna Gieszczyk