III Przedszkolny Konkurs Recytatorski "WIERSZYKOWO"

W środę 14-ego czerwca br. w Przedszkolu nr 1 "BAJKA" odbył się III Przedszkolny Konkurs Recytatorski "WIERSZYKOWO".
Udział w nich wzięły następujące dzieci:

W kategorii 3-5 latki:
Małgorzata Stemplowska - "Skarżypyta" J. Brzechwa
Nadia Liszka - "Na wiejskim podwórku" S.Karaszewski
Dagna Piecuch - "Podwórko" D. Gellner

W kategorii 6-7 latki:
Paulinka Gradek - "Na łące" M. Strzałkowska
Michał Karolczyk - "Wakacje na dywanie" A. Widawskiej
Julia Wal - "Kaczka dziwaczka" J. Brzechwa
Kinga Winiarska - "Spóźniony słowik" J. Tuwim

"WIERSZYKOWO" to nie tylko recytacja. To dobry moment na przełamywanie swoich lęków i tremy przed publicznym występem, to okazja do dobrej zabawy, wspólnego przeżywania emocji, integracji dzieci, poznawania pięknej polskiej poezji.

Uczestnicy zaprezentowali najpiękniej jak potrafili swoje wiersze, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami.
Wybór najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Elżbieta Sobolewska, Magdalena Masłoń, Agnieszka Wiórek, Joanna Cyba, Anna Gieszczyk oraz Ewa Paryż.
Zgodnie z zasadą, iż na przedszkolnej scenie każdy uczestnik jest zwycięzcą, jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci biorące udział w konkursie I miejscem. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych latach zmagania się z kunsztem recytatorskim, dzięki któremu możemy celebrować piękno języka ojczystego.

Katarzyna Janikowska
Alina Okularczyk