"Krasnoludki" w sklepie zoologicznym

Dzieci z grupy "Krasnoludki" w tym roku szkolnym realizują Europejski Projekt eTwinning "ZOO"
Na zajęciach poznają zwierzęta egzotyczne oraz wykonują różnorodne prace plastyczne.

W tym tygodniu wybrały się na wycieczkę do pobliskich sklepów zoologicznych, aby z bliska zobaczyć małe egzotyczne zwierzątka oraz wyposażenie sklepu zoologicznego.

W sklepie rozpoznały patyczaka, który grzecznie siedział na gałązce. Patyczaki pochodzą z terenów tropikalnych i subtropikalnych, a ich rozmiary wahają się od 1,5cm długości do 48cm ( patyczak olbrzymi, który w naturalnym środowisku dorasta nawet do 55cm długości). Ciała patyczaków są często w kształcie i barwach zbliżone do otoczenia. Są to owady roślinożerne odżywiające się liśćmi.

"Krasnoludki" rozpoznały również papużki faliste. Są to najbardziej znane i najczęściej hodowane w niewoli ptaki egzotyczne.

Dużą ciekawość dzieci wzbudziły także akwaria wypełnione najróżniejszymi kolorowymi rybkami i roślinami oraz klatki ze świnkami morskimi, chomikami, myszkami.

Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria dla zwierząt.

"Krasnoludki" wiedzą, że o swoich pupili trzeba dbać.

wych. Elżbieta Sobolewska
Relacja 2017-04-05, 17:41 | autor: Elżbieta Sobolewska