JAK „JABŁUSZKA OBCHODZIŁY UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA?

BABCIU, DZIADKU KOCHAM WAS,
Z WAMI MIŁO SPĘDZAM CZAS,
PRZY WAS DOBRZE CZUJĘ SIĘ,
GDY WAS NIE MA, JEST MI ŹLE!

Nie trzeba nikomu uświadamiać, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywają Babcie i Dziadkowie.

Z okazji Święta tego niezwykłego duetu w dniu 11. I. 2017 r odbyła się uroczystość w grupie „Jabłuszka”. Musiała być ona wcześniej przeprowadzona ze względu na to, że dzień Babci i Dziadka w tym roku wypadł podczas ferii zimowych. Już od wielu tygodni nasze 4- latki z wielką powagą i zaangażowaniem uczyły się śpiewać piosenek, recytować wiersze.
Opanowały też aż 5 układów tanecznych między innymi do „Cyganeczki Zosi”, „Polki Dziadzio”, „Dwa Misie”…. Największy aplauz ze strony Babć i Dziadków spotkał układ taneczny z obręczami i układ do piosenki „Oczy zielone”, ten ostatni rozruszał z całą siłą wszystkich zebranych na sali.

Jak co roku na twarzach gości widać było wzruszenie i jednocześnie dumę ze swych wnucząt, bo przecież tak małe dzieci przygotowały taki wspaniały program artystyczny.
Wszystkie nasze 4- latki ubrane były w „jabłuszkowe” stroje, co niewątpliwie podkreśliło rangę tej uroczystości.
Każdy z zaproszonych gości został obdarowany własnoręcznie przygotowaną laurką w kształcie serduszka. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat oraz złożeniu życzeń, dzieci rozpoczęły wspólną zabawę ze swoimi Babciami i Dziadkami, która zarówno dzieciom, jak i gościom przyniosła wiele uciechy, bo co może być milszego i przyjemniejszego od wspólnej zabawy!

Wszyscy bawili się znakomicie, humory dopisywały, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Słychać było głosy żalu, że taki dzień dla Babć i Dziadków organizowany jest tylko raz w roku. Świadczy to tylko o mile spędzonych chwilach w naszym przedszkolu, z czego wszyscy bardzo się cieszymy!

Pragnę podziękować wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości, zakup pomponów do tańca dla wszystkich dzieci oraz za dostarczenie słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy mamusiom: Igorka J.,Michalinki S.,Julci S. Kubusia S., Lenki M., oraz babci Karolka K. za upieczenie przepysznych ciast.

Cała uroczystość nagrywana była przez telewizję regionalną iTV REGION

Wychowawca: Magdalena Masłoń
Relacja 2017-01-11, 17:31 | autor: Elżbieta Sobolewska