,, Hej kolęda, kolęda...''

Dnia 22 grudnia 2016 r. dzieci z grupy "Żabki" wystawiły Jasełka dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, integrowanie społeczności przedszkolnej, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, królowie oraz zwierzątka: piesek, kotek, pszczółka, zając i wróbelek. Wszyscy oni przynieśli Dzieciątku dary.
Na koniec uroczystości wystąpiła grupa Motylków, która zaprezentowała pastorałkę pt. "Do stajenki", a do życzeń dołączyła pani Dyrektor, która przygotowała również dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę.
Całe to wielkie wydarzenie nie miałoby jednak miejsca gdyby nie rodzice przedszkolaków. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom Żabek za piękne stroje, pomoc w nauce wierszyków a przede wszystkim zaangażowanie w życie przedszkola, na które zawsze możemy liczyć.
Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom z Przedszkola nr 1 "BAJKA" w Myszkowie oraz ich rodzinom zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Alina Okularczyk
Katarzyna Janikowska