O nas

Zapewniamy opiekę, wychowanie, nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym w atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa.
Realizujemy Podstawę programową wychowania przedszkolnego, wykorzystując program: "Wokół przedszkola" Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska.

Nasze priorytety to:
  • Promowanie zdrowego trybu życia
  • Wyposażenie dzieci w umiejętności, nawyki, wiedzę służącą zdrowiu i bezpieczeństwu
  • Przeciwdziałanie agresji
  • Wszechstronny rozwój psychofizyczny
  • Jak najlepsze przygotowanie wychowanków do szkoły

W roku szkolnym 2018/2019 funkcjonuje 6 grup wiekowych:
  1. "Żabki"
  2. "Motylki"
  3. "Jagódki"
  4. "Biedronki"
  5. "Krasnoludki"
  6. "Jabłuszka"

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
HISTORIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole rozpoczęło działalność 15 października 1945 r. Inicjatorką powstania pierwszej tego typu placówki w mieście a zarazem jej pierwszą kierowniczką była p. Bronisława Kotarska.

Baza lokalowa znacznie poprawiła się w 1950 r. przedszkole przeniesiono do budynku przy ul. Kościuszki – parter Szkoły Podstawowej nr 3. Kierowniczką została p. Jadwiga Knapik, która pełniła tę funkcję do 1952r Następnie kierowaniem placówki przez 22 lata zajmowała się p. Barbara Maślankiewicz. W 1974r dyrektorem przedszkola została p. Wiesława Ciochoń, a od 1990r do 2006 p. mgr Anna Kotra.
Następnie w latach 2006-2012 funkcję dyrektora sprawowała p. mgr Grażyna Bera. Obecnie p. mgr Barbara Cupiał
IMGP5161J_spsnnxr

Od 1991r siedzibą "Jedynki" jest nowy niezależny budynek przy ul.Sucharskiego 32. Na parterze znajdują cztery sale zabaw, przy każdej szatnia, łazienki; sala gimnastyczna, kuchnia. Na piętrze mieszczą się dwie sale zabaw, gabinety.
Na najniższej kondygnacji pokój nauczycielski, zaplecze gospodarcze.
Ulubionym miejscem pobytu dzieci jest plac zabaw wyposażony w ciekawe urządzenia terenowe.

Dnia 16.05.2015r. uroczyście obchodziliśmy 70-lecie Przedszkola nr 1 oraz nadanie nazwy "BAJKA".
W marcu 2016 roku nasze Przedszkole otrzymało certyfikat "PRZEDSZKOLA Z PASJĄ"